Przyczyny zaburzenia erekcji

Zaburzenia erekcji to patologia funkcji seksualnych u mężczyzn, w której nie ma możliwości osiągnięcia lub utrzymania erekcji wystarczającej do odbycia stosunku płciowego. Niemal każdy mężczyzna przez całe życie przynajmniej raz miał epizod zaburzeń erekcji. Istnieją również zaburzenia funkcji seksualnych u mężczyzn, które nie są bezpośrednimi zaburzeniami erekcji, ale powodują równy spadek jakości życia.

zaburzenia wytrysku

Istnieją różne zaburzenia wytrysku. Największym dyskomfortem nie tylko dla mężczyzn, ale także dla kobiet jest przyspieszony wytrysk. Brak stosunku płciowego w wysokiej jakości prowadzi do stresu psycho-emocjonalnego, a nawet niechęci do życia seksualnego. Zmniejszenie libido może być spowodowane zarówno przeciążeniem nerwowo-emocjonalnym, zmęczeniem fizycznym, jak i współistniejącymi chorobami w organizmie, zaburzeniem metabolizmu hormonalnego.

Leczenie

Większość tych wszystkich odchyleń jest dość skutecznie i bezpiecznie leczona. Ich korekta na czas jest ważna, aby zapobiec powstawaniu wtórnych problemów zdrowotnych. Podczas diagnozowania zaburzeń erekcji bardzo ważne jest określenie ich nasilenia. Konieczne jest również ustalenie przyczyny tych zaburzeń, aby ustalić chorobę, która spowodowała rozwój zmniejszenia erekcji. Konieczne jest ustalenie obecności lub braku innych rodzajów zaburzeń seksualnych (zmniejszenie popędu seksualnego, zaburzenia wytrysku itp.). Zaburzenia psychogenne zwykle pojawiają się nagle. Zaburzenia psychogenne często mają wpływ na problemy w relacjach z partnerem. Zaburzenia erekcji w tym przypadku występują tylko w pewnych okolicznościach, a w innych warunkach funkcja seksualna jest normalna.