Diagnostyka zaburzeń erekcji

Zaburzenia erekcji i problemy z potencją występują u 1 na 10 mężczyzn i można je leczyć. Według licznych badań tylko około 10 procent mężczyzn faktycznie otrzymuje jakieś leczenie.

zaburzenia erekcji – przyczyny

U większości mężczyzn zaburzenia erekcji oparte są na przyczynach organicznych, takich jak cukrzyca, wysokie ciśnienie krwi i choroby serca. Mężczyźni z problemami z erekcją, nawet jeśli występują od czasu do czasu, powinni poważnie traktować swoje problemy, zwłaszcza jeśli powtarza się w ciągu kilku tygodni. W takich przypadkach bardzo ważne jest, aby mężczyźni byli skonsultowani z lekarzem, a następnie poddawani regularnym kontrolom.

Przyczyny organiczne

W większości przypadków występują przyczyny organiczne, które obejmują zmniejszony przepływ krwi do penisa. Wygląda to tak jak w innych częściach ciała, tętnice doprowadzające krew do penisa stają się wąskie. Następnie przepływ krwi staje się niewystarczający do spowodowania erekcji. Czynniki ryzyka mogą zwiększać ryzyko zwężenia tętnic.

Czynniki ryzyka zaburzeń

Czynniki takie obejmują: starzenie się, wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom cholesterolu, palenie tytoniu, cukrzycę. Choroby, które wpływają na nerwy dochodzące do penisa to na przykład: stwardnienie rozsiane, udar mózgu itp.

Cukrzyca

Cukrzyca, jest to jedna z najczęstszych przyczyn zaburzeń erekcji. Cukrzyca może wpływać na naczynia krwionośne i nerwy, uszkodzenie nerwów dochodzących do penisa. Na przykład u osób z obrażeniami rdzenia kręgowego, po operacjach na sąsiednich narządach, złamaniach kości miednicy. Paradoksalnie może to być również jazda na rowerze. Długa jazda rowerem na duże odległości. Powodem tego jest długotrwałe obciążenie nerwów dochodzących do penisa w wyniku długotrwałego siedzenia na siodle roweru.